Náš tým

Instruktorský sbor:

Martin Picek – Silvestr

Když zrovna neskautuji… Profesně jsem administrátor v bance, nicméně rád chodím do přírody, jezdím na vodu, hraji příležitostně na kytaru či jen trávím volný čas na chalupě.

Když skautuju… vedu oddíl klubu dospělých. Sem tam vypomohu oddílům mladších členů, ať už ve 4. přístavu Jana Nerudy nebo středisku Uragan Zbraslav.

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v přípravě vzdělávacích akcí, v rétorice a v dalších aktivitách, které vás posunou na vaší instruktorské cestě.

Co po mně fakt nechtějte… Pití alkoholu a kouření.

Dagmar Vencálková – Dáša

Když zrovna neskautuju… tak se teď zrovna starám o malou Šárku. Profesně jsem lékařka v hospicu ve Žďáře nad Sázavou. A když nejsem tam ani tak, tak nejraději jsem na vodě či prostě v přírodě či na cestách, až covid dovolí…

Když skautuju… tak vedu oddíl a jsem místopředsedkyní krajské rady Vysočina – pod níž i dělám čekatelák a vůdcák. Dále také garantuji ZZA Perla. Doktorka prostě každým coulem. Nejradši jsem ale prostě jen tak na táboře a žiju „táborovým životem“.

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v osobním růstu a seberozvoji. Společně si budeme klást otázky, co a proč dělám, kam tím směřujeme a zda je to k prospěchu nás i nám svěřených.

Co po mně fakt nechtějte… pracovat s penězi a vůbec jakkoli papírovat.

Radka Novotná – Ráďa

Když zrovna neskautuju… tak potřebuju přemýšlet. Nejlíp mi to jde na panoramatickém výšlapu někde na horách nebo za volantem. A když potřebuju odpočívat tak spím, spolehlivě a pravidelně usínám kdekoliv a kdykoliv, nejčastěji „na Supermana“.

Když skautuju… tak mě najdete v českobrodském středisku Ing. Ládi Nováka. A abych se náhodou nenudila, vyskytuji se na skautských zdravotnických kurzech Perla a Perlička a vypomáhám na ČLK SEALs.

Na instruktorce se společně budeme učit… poznávat taje všemožných on-linových nástrojů což se může taky hodit do instruktorského života. Původní profesí jsem učitelka, čili se vůbec vydáme do těchto vod..

Co po mně fakt nechtějte… abych stíhala věci s předstihem. Protože ve stresu a na poslední chvíli to jde přeci líp😊. Ještě bych se nerada pouštěla do Skautisu a hospodaření (jestli ono to taky nebude nějak souviset s tím včasným stíháním termínů a přesností).

Kateřina Musilová – Danělka

Petr Novák – Zip

Když zrovna neskautuju… rád se toulám v přírodě, jezdím na vodě, lyžuji, nebo se projíždím na kole. Pracuji v telekomunikacích.

Když skautuju… jsem předsedou okresní rady junáka – Praha Západ,vedu oddíl Bobříci Řevnice (oddíl vlčat a žabiček) a aktivně působím především ve vodáckém vzdělávání: na Kapitánské lesní škole i zde na Instruktorské.

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v práci a spolupráci v týmu a s týmem. Založením jsem spíše týmový hráč než inovátor-sólista

Co po mně fakt nechtějte… abych vám na cokoli odpovídal před tím, než si dám kafe.

Václav Zedínek – Vašek

Když zrovna neskautuju… předstírám práci (zatím úspěšně) na příjmu materiálu pro velkou zahraniční firmu se specializací na komponenty elektrických trakčních vozidel, mimo zaměstnání mě najdete někde u vody – ideálně pod plachtami (nebo doma na kanapi).

Když skautuju… jsem kapitán přístavu RETRA Brandýs nad Labem a v posledních letech se starám zejména o vzkvétání naší loděnice a většinu papírové práce okolo našeho přístavu. Jinak  je mne všude trochu nejen ve vzdělávání ( Kapitánská lesní škola, ZZA Perla), zastávám také funkci krajského kapitána VS středočeského kraje

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v plánování a organizování a to především s ohledem k výše řečenému. Jsem založením takovej ten přines, podrž, udělej a to chci prakticky předat vám v oblasti skautského vzdělávání.

Co po mně fakt nechtějte… abych vstával v době, kdy to není bezpodmínečně nutné, jedl brokolici…to totiž není nutné za žádných okolností!

Ondřej Trepeš – Vondráš

Když zrovna neskautuju… tak učím/se učím. Založením i povoláním jsem učitel – doufám, že vám proto nebudu už z podstaty protivnej.

Když skautuju… tak učím/se učím. Na vodě, v lese, prostě ve skautu, který chápu jako jedinečnej a bezpečnej prostor s možností dopustit se chyby a i pomocí nich se rozvíjet. Právě předávám jistý oddíl na Praze 6 a připravuji se tedy na skautský důchod.

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v učení/sebe učení. Tedy: Lektorských a rétorických dovednostech, abyste věděli jak své know-how zformulovat a co nejúčinněji předat.

Co po mně fakt nechtějte… papírování v jakékoli podobě. Když koukám do ostatních medailonků tak si říkám: no… kdo to sakra bude letos přednášet?!

Olga Nožičková – UMa

Když zrovna neskautuju schvaluji úvěry v jedné leasingové společnosti, bavím se úpravou receptů na všechno možné, zkouším různé rukodělné činnosti, a kdybych mohla být něčím jiným, tak medvědem – ten může celou zimu spát.

Když skautuju tak prapůvodně ve Vodňanech, hostuji v pražském Centru vzdělávání Parvula, tudíž se motám kolem vzdělávacích akcí a sním o nové lesní škole zaměřené na tradiční a dnes trochu pozapomenuté skautské dovednosti.

Na instruktorce se společně budeme učit/zabývat/rozvíjet v… Tady nevím, co napsat, ale budu na vás jistě naléhat svými šťouravými dotazy a kritickými postřehy.

Co po mně fakt nechtějte… abych jedla pepř nebo cokoliv s palmovým olejem, vysvětlit něco z hospodaření, mít fangličky na kroji.

Lektoři:

Vladimír Kučera – Kingkong